oprerasyon botu, polis botu


ABD Ordusu'nun 25. Piyade Bölümü, Ocak ayından Mart ayına kadar yeni bir sıcak hava muharebe üniforması ve orman muharebe botları test etmektir.

askeri çöl botu
Ordunun yeni Jungle Combat Boot, önyüklemenin hantal ve ağır olmasını önlemek için her iki tarafta büyük drenaj delikleri içeriyor. 


Yeni üniforma ve botlar, askerlerin son derece sıcak ve nemli ortamlarda kolaylıkla çalışabilmeleri için tasarlandı.

Askeri koruma ve bireysel ekipman için US Army proje yöneticisi albayı Stephen Thomas şunları söyledi: "Günümüz askeri misyonunu herhangi bir operasyonel ortamda yürütmeye hazır olmalıdır.

"Askerlere bu tür bir ortamda belirleyici bir avantaj sağlayabilecek bir yetenek sağlıyoruz" dedi.

Genellikle ısı ve nemi etkileyen fazlalıklar kaldırılmıştır. Bu, üniformayı daha fazla nefes alabilir ve hafif yapacaktır.

Yeni üniforma 60 dakika içinde kurutulabilirken, mevcut üniforma 90 dakika kuru kalmaktadır.

askeri elbise askeri giyim
 Ordu'nun yeni üniforması daha hafif, daha nefes alabilen ve dayanıklı bir kumaş ve 60 dakika kuruma süresi vardır


Mevcut üniforma iyileştirmeleri alan testlerine dayanıyordu. Üniforma mandalina yaka ve göğüs sırt pantolon cepleri çıkarılır. Fermuar kapakları düğmelerle değiştirilir ve diz daha iyi manevra kabiliyeti için eklemlenir.

Testlerden toplanan veriler üniforma gelecek sürümlerini değiştirmek için kullanılacaktır.

Toplam 65.000 üniforma ve 750 yeni askeri bot üretildi. Bunlar, Şubat ayında yaklaşan Pasifik Yolları tatbikatı için 25 Piyade Bölüğü askerlerine zamanında teslim edilecek.

Diğer kumaş kompozisyonları ve üniform tasarım öğeleri ABD Ordusu tarafından 2018 yılına kadar değerlendirilmek üzere planlanmaktadır.Yeni Üniformanın Diğer Yeni Özellikler Şunlardır:

Mandalin yaka yerine katlanabilir tasarımlı yaka.
Omuzlardaki cepler ön yerine açılıyor.
Düğmeler fermuarların yerini alıyor.
Göğüs cebi yok.
Pantolonlarda arka cepler yok.
Eklemli diz, çevresinde birkaç kıvrım kumaş ile manevra yapmak için daha fazla yer verir.

Mesh ayak bileği sarması, Isıyı azaltmak ve suyu boşaltmak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda böceklerin pantolonuna girmesini önlemeye yardımcı olur, böylece askerler onlara kayıtsız kalabilir.


askermekani

Taktik Yaşam Bloğu

Taktik askeri malzemeler, silah tutkunları, askeri ve kolluk kuvvetleri için taktik yaşam haberleri, silah ve taktik ürün incelemeleri

Yorum Yaz:

0 Yorumlar: